top of page

Paslanmaz Çelik Izgaralar

Yüksek kaliteli, işlevsel bir drenaj sistemi, herhangi bir tesisin önemli bir parçasıdır. Biri olmadan, bir yapının zeminlerine ve genel bütünlüğüne zarar verebilecek durgun su toplanma şansı vardır. Durgun su ayrıca zararlı küf, küf ve diğer kirleticilerin büyümesine de yol açabilir.

İyi bir drenaj sistemi özellikle sanayi sektöründe önemlidir; daha yüksek bir ihtiyaç standardının olduğu yerde. Uygun bir drenaj sistemine duyulan ihtiyaç ile el ele gitmek, ağır hizmet tipi çelik ızgaraya duyulan ihtiyaçtır.

Endüstriyel bir tesiste ağır hizmet tipi ızgarayı tercih ederek, tüm drenaj sisteminin zamana karşı dayanıklı olmasını ve doğru miktarda dayanıklılık sunmasını sağlıyorsunuz. İşte tesisinizde endüstriyel drenaj ızgaraları söz konusu olduğunda bilmeniz gerekenler.
Paslanmaz Çelik Izgaralardan Yarar Sağlayan Sektörler

Endüstriyel yer süzgeci ızgaralarının montajından yararlanabilecek bazı farklı tesisler vardır. Başlıca endüstrilerden biri, bazı farklı yerleri kapsayan yiyecek ve içecek endüstrisidir: ticari mutfaklar, yiyecek ve içecek fabrikaları, şarap imalathaneleri ve hatta içki fabrikaları.

Yollar, otoyollar, otoparklar, araba garajları ve araba yıkama yerleri de ağır hizmet tipi ızgara gerektiren endüstrilerdir. Bunlar çok miktarda suya ve büyük miktarlarda ağırlığa maruz kalan alanlardır. Bu nedenle, hendek drenajınızın bu tür basınca dayanabilecek ağır hizmet ızgarasına sahip olması önemlidir. Benzer şekilde, otomobil galerilerinde de endüstriyel tahliye ızgaraları bulunmalıdır.

Ağır hizmet tipi hendek drenaj ızgaralarına sahip olması gereken diğer tesis ve endüstri türleri, üretim tesisleri, depolar, rıhtımlar ve limanlar gibi yerleri içerir. Bununla birlikte, bu endüstrilerin ihtiyaç duyduğu sadece ağır hizmet ızgarası değil, aynı zamanda ağır hizmet ızgarası yük tablalarıdır.

Ağır hizmet tipi ızgaralı yük tablalarını kullanarak, yükleme rampalarının veya ambarın daha geniş bir yüzeyini kaplıyor, işçilere ve araçlara su veya atık taşıma konusunda sorun yaşamayacakları sabit bir çalışma alanı sağlıyorsunuz.Diğer Izgara Malzemelerinden Daha Güçlü


Özellikle endüstriyel tesisler söz konusu olduğunda, ağır hizmet tipi bir metal ızgaranın en iyi seçenek olduğuna şüphe yoktur. Diğer ızgara malzemeleri varken, ağır hizmet tipi çelik ızgaralar çok daha güçlü ve dayanıklıdır.

Endüstriyel yer süzgeci ızgaralarının en önemli dayanıklılık özelliklerinden biri ağır yükleri kaldırabilmeleridir. Diğer seçeneklerden farklı olarak üzerlerine konulan ağır vasıta ve ekipmanları basınç altında kırılmadan alabilirler.

Ağır hizmet tipi çelik ızgara, aşırı sıcaklıklara dayanacak kadar güçlü olması bakımından da daha güçlüdür. Ağır hizmet tipi bir metal ızgara, aşırı yüksek ısıdan donma sıcaklıklarına kadar her şeyin üstesinden gelebilir.

Ağır hizmet tipi ızgaralar ayrıca korozyona dayanıklıdır. Bu, belirli endüstrilerde, özellikle de bu kimyasalların hendek giderlerini ve herhangi bir endüstriyel gider ızgarasını temizlemeye yardımcı olduğu yerlerde yaygın olabilecek güçlü kimyasalları işlemek için yeterince güçlü olduğu anlamına gelir.


Daha İyi Sanitasyon ve Hijyen

Endüstriyel yer süzgeci ızgaraları, daha güçlü bir seçenek olmanın yanı sıra daha sıhhi ve hijyenik bir seçenek sunar. Bunun nedeni, ağır hizmet tipi ızgara yapan paslanmaz çeliğin bakteri ve kirlenmeye karşı daha dirençli olmasıdır. Paslanmaz çelik gözeneksiz bir malzemedir ve bakterilerin büyüyüp yayılabileceği herhangi bir yarıkta sıkışma şansı olmayacak kadar pürüzsüz olmasını sağlar.

Ağır hizmet ızgarasının pürüzsüzlüğü, diğer ızgara seçeneklerine göre temizlenmesinin çok daha kolay olduğu anlamına da gelir. Bu, yüksek hijyen standartlarına ayak uydurmayı çok daha kolay hale getirmeye yardımcı olur.

Ağır hizmet kanal drenaj ızgaralarının korozyona dayanıklı olması ve güçlü kimyasallara dayanabilmesi, bu kimyasalları kapıların tamamen temiz olmasını sağlamak için de kullanabileceğiniz anlamına gelir.


Daha Emniyetli

Ağır hizmet tipi bir metal ızgarayla ilgili en güzel şey, sunduğu güvenlik düzeyidir. Diğer ızgara türleri kırıldığında, işçilerin kırık alana takılıp ciddi şekilde yaralanabilecekleri güvensiz bir alan oluşturur. Ancak ağır hizmet tipi ızgaralı yük tablaları, aşırı basınç ve ağırlığa dayanacak şekilde yapılmıştır ve bu nedenle o kadar kolay kırılmaz.

Bu tahliye ızgaraları aynı zamanda daha hafiftir ve bu da işçilerin drenaj kanalını temizlemesi ve kendi kendini ızgaralaması söz konusu olduğunda bunları tutmasını kolaylaştırır. Bu, işçilerin ızgara kaplamasını çıkarmaya gittiklerinde kendilerini yaralama şanslarının daha az olacağı anlamına gelir.

Son olarak, paslanmaz çelik ağır hizmet ızgaralı yük tablaları daha ince bir profile sahip olduğundan, işçilerin veya ekipmanın üzerine takılma veya yuvaların açıklığına bir şeyin sıkışma olasılığı daha düşüktür.


Daha Ekonomik

Ağır hizmet tipi drenaj ızgaralarının son büyük faydası, çok daha ekonomik bir seçenek olmalarıdır. Paslanmaz çelik geri dönüştürülebilir olduğundan, eski ızgaralar bir çöplükte bitmeyecek, ancak yeni ızgaralara veya diğer paslanmaz çelik ürünlere dönüştürülebilir.

Endüstriyel yer süzgeci ızgaraları diğer ızgara türlerine göre daha dayanıklı olduğundan, her kırıldıklarında değiştirmek için daha az para harcanır. Ayrıca temizlemeleri daha kolaydır, tahliye ızgaralarının bakımına çok daha az harcama yapabilirsiniz.

Izgaraların güvenliği ve sağlamlığı arasında ek olarak, işçilerin yaralanmasıyla ilgili daha az endişe vardır, bu da işçilere tazminat ve yaralanmayla ilgili diğer dava türlerini en aza indirir.

Endüstriyel tesisler söz konusu olduğunda, drenaj sisteminizin her parçası için doğru malzemeleri seçmeniz önemlidir. Ne tür malzemelerin kullanılacağına karar verirken, ızgaralar söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken tek bir seçenek vardır: metal.

Paslanmaz çelik gibi malzemeler diğer seçeneklere göre daha dayanıklı, daha güvenli ve ekonomiktir, bu da onu her tür endüstriyel tesis için harika kılar.


bottom of page