top of page
Seamless Steel Tubes.jpg

Dikişsiz Çelik Borular

Üzerlerinde birleşme noktası bulundurmazlar. Soğuk çekme yöntemiyle üretilen bu borular dikişli borulara göre yüksek basınçlara daha dayanıklıdırlar. Maliyet açısından daha pahalıdır. Fakat uzun vadede çok daha ekonomiktir. Kalınlığı ve sağlamlığı açısından ağır sanayilerde kullanılmaktadır. Dikişsiz boruların en çok talep edilme sebebi basınç faktörüdür. Mukavemeti, korozyon direnci ve dayanıklılığı sebebi ile tercih edilmektedir. Genellikle kimya sektöründe, gemi endüstrisinde, deri sanayi ve makine sanayi alanlarında kullanılmaktadır.

kazan-boruları-boiler-pipes

Kazan borusu, buhar borusu, yüksek sıcaklık borusu ve yüksek basınç borusu olarak da bilinen borularımızın üretimi müşterilerimizin talep ettiği sektörel standartlar ve kalite gerekliliklerinde yapılmaktadır. Çekme çelik borulara alternatif olarak kullanılabilmektedir.

Kazan Boruları

petrol-doğalgaz-boru-hattı

Petrol ve Doğalgaz Hat Boruları

API, ASTM ve ASME standartlarına uygun olarak, kaynak ağızlı veya API 5B standardına uygun sistemler-manşonlu olarak Grade A ve Grade B kalite çelikler hedefli borulardır.

_Casing-Tubing-borulari-milfit-boru

Sondaj ve TIJ Boruları

Yeraltında bulunan petrol, doğalgaz, sıcak su ve buharın sondaj yolu ile ulaşılarak yeryüzüne çıkarılmasında kullanılan tij, casing ve tubing boruları, API standardına göre üretilir. Üstün malzeme kalitesi ve üretim tekniklerinden dolayı uzun yıllar yer altında görev yapabilen borular enerji üretimi amacı ile ilgili tüm sektörlerde kullanılır. 

Hidrolik ve Pnömatik Borular

hydraulic_cylinder_tubes

Hidrolik ünitelerde akışkanı veya havayı tanklardan alıcılara, alıcılardan tekrar tanka taşıyan elemanlardır. Yüksek basınca dayanıklı soğuk çekim dikişsiz çelik çekme borulardan EN 10305-4 E235+N ( St37-4 NBK ) veya E355+N (St 52 NBK) kalite standartlarında imal edilirler. 

seamless-pipes-welded-pipes

Özel Çekim Borular

Firmamız kalın ve ince hassas şekilli çelik boru, iç ve dış düz diş, spiral diş borular, altıgen çelik boru, sekizgen çelik boru, kare ve dikdörtgen çelik boru, oval boru için her türlü karmaşık kırılma yüzeyi kombinasyonunu üretebilmektedir. farklı duvar kalınlığı boyutunda çelik boru ile uzunlamasına çap.

bottom of page